Angļu valoda

talr-woodcon

Kad un kāpēc sākt domāt par koka kopnēm

Lietotāju novērtējums:  / 4
SliktākaisLabākais 

Konferenciju centras Aurora Klaipeda 2012 399 x 600Ja jūsu vēlaties sasniegt optimālāko projekta risinājumu gan konstruktīvi, gan finansiāli, kā arī gūt estētisko baudījumu, tad izvēloties koka kopnes kā nesošo konstrukciju jūs būsiet trāpījuši tieši mērķī, jo ar šādu konstrukciju ir iespējams samazināt konstrukcijās izmantojamā materiāla apjomu, samazināt konstrukcijai paredzamo uzstādīšanas laiku, kā arī samazināt kopējo būvniecības apjomu, tādejādi būtiski samazinot kopējā projekta izmaksas.

Tomēr, lai sasniegtu vēlamo mērķi ir jāņem vērā pāris ļoti svarīgas lietas:

  • Sāciet domāt par koka kopnēm kā nesošo konstrukciju jau pirms tiek uzzīmēts stāva plāns. Šo priekšnoteikumu neievērojot, turpmākā koka kopņu projektēšana tiek ierobežota.
  • Uzticiet koka kopņu projektēšanu ražotājam, jo ar ražotāja iepriekšējo pieredzi, ir iespējams uzprojektēt pašu optimālāko kopnes risinājumu. Iepriekšēja kopņu projektēšanas pieredze ir ļoti svarīga, tomēr bez ražotāja praktiskās pieredzes, tā ir tikai daļa no vēlamā.
  • Noskaidrojiet koka kopņu cenu, salīdziniet uzprojektētās kopnes cenu pie vairākiem ražotājiem. Kopnēm, kurām salīdzināt cenu ir jābūt vienādām, jo kopnes cenu ietekmē ļoti daudzi dažādi faktori (laidums, jumta slīpums, jumta seguma slodze, sniega slodze un pašas kopnes ģeometrija).
  • Izvēlaties ražotāja ieteiktas profesionālas montāžas brigādes un noskaidrojiet to uzstādīšanas cenu. Kopņu uzstādīšanas izmaksas ir stipri mazākas salīdzinājumā ar tradicionālo konstrukciju.

 DSC0015 600 x 40229 600 x 432

  

IMG 0086 640 x 427

 

Ievērojot augstākminēto – nebūs jāsatraucas kur nobalstīt jumta konstrukciju un būs viegli veidot interjeru. Kopējās konstrukcijas izmaksas nebūs lielākas salīdzinājumā ar tradicionālo konstrukciju, bet uz lieliem laidumiem tās būs vismaz par 30% zemākas salīdzinājumā ar metāla konstrukcijām vai līmētām koka konstrukcijām, kā arī samazināsiet konstrukcijas uzstādīšanas laiku vismaz par 30%.

Lai realizētu jūsu ieceres, SIA WoodCon ir gatavs jau projektēšanas stadijā iesaistīties un piedāvāt arhitektiem bezmaksas jumta konstrukcijas izstrādi.

 

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Jaunākie raksti

Kas mēs esam?

SIA Woodcon ir viens no dažiem koka kopņu ražotājiem Latvijā, kurš ir ieguvis tiesības marķēt savu produktu ar CE zīmi, sertificējot savu produkciju pēc Eiropas standarta EN 14250:2010. Lasīt vairāk...

Ko mēs darām?

  • Koka karkasu un koka kopņu projektēšana;
  • Augstas kvalitātes koka kopņu ražošana;
  • Droša produkcijas piegāde uz Jūsu būvobjektu. Lasīt vairāk...

 

Foto galerija

jumta kopnes 1jumta kopnes 2jumta kopnes 3