Angļu valoda

talr-woodcon

Jumta kopņu sistēma

Jumta kopņu priekšrocības

Gang-Nail kopnes ir ekonomiska būvniecības metode visu veidu jumtiem. Gang-Nail sistēma ļauj atrast risinājumu daudzām problēmās, kas rodas saistībā ar sarežģītas koka konstrukcijas jumtiem.

Elastīgs dizains

Lai varētu izmantot jumta kopnes, dzīvojamās ēkās tikai perimetra sienām ir jābūt nesošajām. Iekšējās sienas kļūst par parastām starpsienām, nav nepieciešams nodrošināt atbalstu statņiem, sijām utt. Zemgrīdas konstrukcija ir vienkāršota, jo celmus un paliktņus nav nepieciešams izvietot zem nenesošajām iekšsienām. Vietās, kur tiek liktas betona plākšņu grīdas, iekšsiju izvietojums arī ir vienkāršots.

Izturība

Koka kopnes tiek projektētas atbilstoši būvnormām, īpaša uzmanība tiek veltīta ikvienas jumta kopnes drošībai. Tradicionālo, uz vietas montējamo jumtu celtniecība balstās un vēsturiskām, konservatīvām jumiķu tradīcijām. Lai panāktu pienācīgu drošību, tādu jumtu būvniecībā tiek patērēts daudz vairāk koksnes. Šo tradicionālo jumtu un balstošo sienu izturības rezerve arī ir atkarīga no katra konkrētā jumiķa meistarības.

Kopņu jumtus var izprojektēt izturīgākus pret vēja slodzi, tos var piesaistīt atbalstošajam rāmim daudz drošāk, nekā tradicionālo jumtu gadījumā.

Projekta vadīšana

Kopņu izmantošana samazina būvniecības laiku. Izmantojot koka kopnes, lielāko daļu jumtu var uzstādīt vienas darbadienas laikā. Piegādi un uzstādīšanu var pielāgot karkasa pabeigšanai. Nepieciešamo celtnieku skaits un nelabvēlīgo laikapstākļu ietekme uz celtniecības programmu tiek samazināta. Tā kā kopnes tiek ražotas īpaši katram projektam, tiek izslēgtas sīkās zādzības.

Būvatļaujas

Gang-Nail kopņu sistēma ir pārbaudīta būvniecības metode, to atzīst visas būvniecību uzraugošās iestādes. SIA WoodCon ražo koka kopnes saskaņā ar MiTek Industries AB specifikācijām un projektēšanas kritērijiem. SIA WoodCon ir MiTek licencētais ražotājs, kas var uzrādīt nepieciešamos dokumentus ar būvniecības atļaujām.

Jumtu plānojumi

Izmantojot Gang-Nail jumta kopnes, var uzbūvēt praktiski jebkuras koka konstrukcijas jumtu. Tomēr ir vairāki standarta jumtu veidi, kas ir un paliek populāri dzīvojamo māju būvniecībā:

Šie termini attiecināmi uz jumta šķērsgriezumu un galu konstrukciju. Visu šo veidu jumtus var uzbūvēt L-veidā, T-veidā un to kombinācijās ar dažādu laidumu jumta kopnēm.

 Ja tiek izmantotas jumta kopņu konstrukcijas, tikai ārsienas ir nesošās, tādējādi grīdas konstrukcija sanāk vienkārša un nedārga.

Kopņu konstrukcijas balsti

Saistītie raksti:

Kas mēs esam?

SIA Woodcon ir viens no dažiem koka kopņu ražotājiem Latvijā, kurš ir ieguvis tiesības marķēt savu produktu ar CE zīmi, sertificējot savu produkciju pēc Eiropas standarta EN 14250:2010. Lasīt vairāk...

Ko mēs darām?

  • Koka karkasu un koka kopņu projektēšana;
  • Augstas kvalitātes koka kopņu ražošana;
  • Droša produkcijas piegāde uz Jūsu būvobjektu. Lasīt vairāk...

 

Foto galerija

jumta kopnes 1jumta kopnes 2jumta kopnes 3