Angļu valoda

talr-woodcon

Biežāk uzdotie jautājumi

Kopne var balstīt smagumus, pateicoties tās lieces izturībai. Šādā veidā darbojas spāres, brusas, garensijas, pārsedzes un rīģeļi. Parasti sijas augšmala ir pakļauta saspiešanai, bet apakšmala - nostiepei.

Nagluplašu kopnes ir ekonomiska būvniecības metode visu veidu jumtiem. Gang-Nail sistēma ļauj atrast risinājumu daudzām problēmās, kas rodas saistībā ar sarežģītas konstrukcijas jumtiem.

Visas jumta kopnes tiek projektētas sliktākajām iespējamām nemainīgajām, darba un vēja slodzēm. Atsevišķas kopņu komponentes tiek projektētas tā, lai izturētu atbilstošus spēkus, t.i., nostiepi vai saspiešanu, vai lieci kopā ar stiepes vai saspiešanas spēku.

Gang-Nail savienojums ir tērauda plāksne ar vairākām radzēm vai naglām vienā pusē. Šīs radzes vai naglas tiek izveidotas, izsitot tērauda plāksnē caurumus, bet atstājot štancētās nagliņas piestiprinātas plāksnei.

Metāla kopņu mezglu fasonlapu stāvokļa pasliktināšanās ir galvenā problēma ēkās ar augstu mitruma līmeni un korodējošu vidi. Daudzās no šīm ēkām pēc 5 - 10 gadiem var novērot nopietnus korozijas radītus bojājumus.

Ar vieglmetāla plāksnēm savienotās koka kopnes kļūst aizvien populārākas savas efektivitātes, daudzpusīgā pielietojuma un vieglās uzstādīšanas dēļ. Šāda veida būvniecība rada bažas ugunsdzēsējiem, jo ugunsgrēku dzēšanas laikā konstrukciju sabrukšanas dēļ tiek gūti smagi ievainojumi, un ir bijuši pat bojāejas gadījumi.

Šo jautājumu uzdod daudzi pēc tam, kad jumta konstrukcija ir sabrukusi. Šo jautājumu bieži uzdod pēc ugunsgrēka vai vētras. Skaidrs ir tas, ka ļoti reti jumta konstrukcijas sabrukšanas iemesls ir nepareizi uzprojektēta konstrukcija vai patstāvīgi uzstādītas kopnes. Šiem iemesliem var būt traģiskas sekas.

Saistītie raksti: Par mums; Jumta koka kopņu vēsture

Kas mēs esam?

SIA Woodcon ir viens no dažiem koka kopņu ražotājiem Latvijā, kurš ir ieguvis tiesības marķēt savu produktu ar CE zīmi, sertificējot savu produkciju pēc Eiropas standarta EN 14250:2010. Lasīt vairāk...

Ko mēs darām?

  • Koka karkasu un koka kopņu projektēšana;
  • Augstas kvalitātes koka kopņu ražošana;
  • Droša produkcijas piegāde uz Jūsu būvobjektu. Lasīt vairāk...

 

Foto galerija

jumta kopnes 1jumta kopnes 2jumta kopnes 3